Podczerwień to jedna z nowoczesnych metod na zapewnienie przyjemnej temperatury

Podczerwień to jedna z nowoczesnych metod na zapewnienie przyjemnej temperatury w budynkach. Na czym polega taki system i dlaczego warto w niego zainwestować w domu jednorodzinnym, a także w pomieszczeniach firmowych?

Bezpieczne promieniowanie

Ogrzewanie na podczerwień różni się w dużym stopniu o tego tradycyjnego, z którym możemy spotkać się nadal w większości budynków. Działa na zasadzie promieniowania ogrzewającego bezpośrednio wszystko w otoczeniu, czyli ściany, przedmioty, meble, a także ludzi. Działa to trochę jak światło słoneczne – kiedy wychodzimy na zewnątrz w pogodny dzień, od razu czujemy przyjemne ciepło na skórze, nawet jeśli powietrze wokół jest chłodne. Jednocześnie promieniowanie podczerwone jest bardzo bezpieczne i nie stwarza żadnego zagrożenia dla zdrowia.

Korzystne właściwości podczerwieni

Promieniowanie podczerwone to technologia, która bez wątpienia zasługuje na uwagę. Zapewnia korzystny mikroklimat w pomieszczeniach, wysusza ściany, ograniczając ryzyko pojawienia się pleśni i rozwoju grzybów, a także równomiernie ogrzewa cały pokój. Bardzo dużą zaletą tego typu ogrzewania jest fakt, że jeśli zostanie zastosowane w budynku, nie ma konieczności inwestowania w kotłownię. Jedynym warunkiem jest posiadanie dostępu do energii energetycznej. Samo ogrzewanie jest praktycznie bezobsługowe, nie wymaga nawet okresowych przeglądów, a panele są wyjątkowo trwałe i odporne na awarie. Dodatkowo można je szybko i łatwo zamontować bez konieczności wykonywania skomplikowanej instalacji.