Zastosowanie elektrycznych promienników podczerwieni

Zastosowanie elektrycznych promienników podczerwieni to rozwiązanie, które ma szereg ważnych zalet. Warto zapoznać się bliżej z funkcjonowaniem tych urządzeń oraz z pozytywnymi aspektami ich wykorzystania do produkcji ciepła.

Energooszczędność

Grzejniki na podczerwień można uznać przede wszystkim za energooszczędne. Ciepło wytwarzane przez promiennik możemy skierować jedynie na konkretne, wybrane miejsce. Takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także w przemyśle i handlu, gdzie stosuje się ogrzewanie stanowiskowe i strefowe. Warto także wiedzieć, że promienniki zamieniają prawie sto procent pobieranej energii w ciepło, co oczywiście oznacza wysoką efektywność energetyczną. Dodatkową zaletą jest również bardzo duży wybór tego typu urządzeń. Dzięki temu można znaleźć rozwiązanie perfekcyjnie dobrane do potrzeb, na przykład wielkości pomieszczenia, a także temperatury, która ma w nim panować.

Idealne do domu jednorodzinnego

Ze względu na wysoki poziom komfortu, promienniki podczerwieni idealnie nadają się do domów jednorodzinnych. Nie emitują hałasu, nie wydzielają żadnego zapachu. Ponieważ nie ogrzewają powietrza, nie powodują jego cyrkulacji, więc nie wzbijają kurzu, co ma duże znaczenie dla alergików oraz dzieci, czyli osób szczególnie wrażliwych na drażniące substancje. Innym powodem, dla którego promienniki podczerwieni świetnie nadają się do domów jednorodzinnych, jest ich estetyczny wygląd, który sprawia, że można je łatwo wkomponować w każdą aranżację.